. Hakkımızda .

MİSYONUMUZ;

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılayacak hizmetler sunmaktır.

VİZYONUMUZ;

Yurt hizmetleri konusunda örnek olacak düzeyde mükemmeli yakalayarak, profesyonelce hizmet veren personelimizle büyümektir.

 

Ay Yıldız Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu olarak Üniversitelere yerleşen tüm öğrencileri tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

Ay-Yıldız Kız Öğrenci Yurdu T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta ve Bakanlık tebliğine göre yönetilmektedir. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olan yurdumuz faaliyete başladığı günden bu güne öğrencilerimizin ve velilerimizin olumlu eleştirileri ile artan talepler doğrultusunda çağdaş ve modern hizmet bilinci ile 21.Yüzyıla yakışır bir yurt olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Haftanın 7 gün 24 saati profesyonel ekip ve yönetim desteğimiz ile çocuklarınız aile sıcaklığında güven altındadır.

Yurt olarak amacımız sadece konaklama hizmeti sunmak değil, ülkemizin geleceği olan gençlerimizin sosyal ve psikolojik gelişmelerine de katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Bu hedefe yürürken de yurt yönetiminde profesyonel, tecrübeli ve güler yüzlü bir yönetim kadrosu ile öğrenci ve ailelilerin memnuniyeti sağlanmaya çalışılmaktadır.

Yurt binamız 2018 yılında çıkan yeni öğrenci yurt yönetmeliğine, yangından korunma yönetmeliğine ve depreme dayanıklılık yönetmeliğine uygun şartlarda hizmet vermektedir.

 

Yurdumuz konum itibarı ile Gazi Üniversitesi ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi Gölbaşı kampüslerine bitişik konumda olup, Ankara Üniversitesi 50.yıl kampüsüne 200 metre yürüme mesafesindedir. Ufuk Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Adalet Akademisine ve Ankara merkeze gitmek için toplu taşıma araçlarına ise 150-200 metre mesafededir.

 

Yurdumuz özel bir yurt olup hiçbir kurum, kuruluş ve cemaat ile ilgisi yoktur.

 

 

UA-63464253-1